ΗΡΑΚΛΗΣ-ΑΝΤΙΡΡΙΟ 4-0

Ο Ηρακλής υποδέχθηκε σήμερα την ομάδα του Αντιρρίου. Η ομάδα του Αντιρρίου ως σήμερα κατείχε την δεύτερη θέση στο πίνακα της βαθμολογίας.
Η αποφασιστικότητα των παιχτών του Αστακού και η επιθυμία τους για την νίκη ήταν φανερή από το πρώτο λεπτό του αγώνα .
Ο Θεόδωρος Κοτρότσος σε μεγάλα κέφια στο τέταρτο λεπτό έκανε το 1-0 με ένα ψηλοκρεμαστό πλασέ και 7 λεπτά αργότερα ο Τριανταφυλλόπουλος άλωσε την άμυνα του Αντιρρίου και έβγαλε τον Κοτρότσο μόνο με τον τερματοφύλακα και αυτός έκανε το 2-0. Η πίεση του Ηρακλή συνεχίστηκε, πριν κλείσουμε 30λεπτά αγώνα ο Κοντοζήσης από το ύψος της μεγάλης περιοχής βρέθηκε σε θέση βολής σούταρε στην δεξιά γωνία του τερματοφύλακα του Αντιρρίου και έκανε το 3-0 που ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.
Δέκα λεπτά μετά την έναρξη του δεύτερου ημίχρονου οι φιλοξενούμενοι έχασαν μια μοναδική ευκαιρία τετατετ με τον Μαλλιγιάννη που σήμερα εκτελούσε χρέη τερματοφύλακα.
Σε μία από τις πολλές αντεπιθέσεις που έκανε ο Ηρακλής ο Θ.Κοτρότσος έκανε τα προσωπικά του τέρματα τρία και για την ομάδα του το 4-0 που ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.