ΜΑΤΣ ΘΡΙΛΕΡ ΜΕ ΔΥΟ ΠΑΡΑΤΑΣΕΙΣ

ΑΙΟΛΟΣ
IMG_0526
Πρώτη αγωνιστική για τον Αίολο στο μπασκετ. Νέα διοίκηση, καινούργια προσπάθεια. Από νωρίς το πρωί έγινε εξόρμηση IMG_0524για οικονομική ενίσχυση του αθλητικού σωματίου κόβοντας εισιτήρια στα μαγαζιά της πόλης και μετά όλοι μαζί με τύμπανα και κόρνες στο κλειστό για να εμψυχώσουμε την ομάδα.ΑΙΟΛΟΣ-ΠΑΣ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ (31)
Ο ΠΑΣ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ σε όλο τον αγώνα είχε το προβάδισμα στο σκορ. Ξεκίνησε η τέταρτη περίοδος με την Ναύπακτο να είναι στο συν δώδεκα και να φτάνει ακόμα και στο συν 15.Ο ΑΙΟΛΟΣ ισοφάρισε 68-68 για πρώτη φορά στον αγώνα 8 δεύτερα πριν την λήξη και έστειλε το ματς στην παράταση. Στο πεντάλεπτο της παράτασης η ομάδα του Αστακού πέρασε μπροστά αλλά δεν κατάφερε να κρατήσει την μικρή διαφορά και η πρώτη παράταση έληξε ισόπαλη 78-78. Χρειάστηκαν ακόμα πέντε λεπτά για να κάμψει η Ναύπακτος την αντίσταση του Αίολου και να κερδίσει με τελικό σκορ 89-96. Με το σφύριγμα της λήξης είχαμε την αναμενόμενη ένταση και τις αψιμαχίες συνοδευόμενες από τα ανάλογα «γαλλικά» από τους παράγοντες και τους παίκτες των δύο ομάδων