ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΣΤΑΚΟΥ-ΑΓΣ ΑΣΤΑΚΟΥ 2-0

Το σημερινό τοπικό ντέρμπι τα είχε όλα δύναμη, φάσεις, πάθος, αγωνία και δύο γκολ. Νικήτρια αναδείχθηκε η ομάδα του Ηρακλή, πιο επικίνδυνη στις αντεπιθέσεις, πιο δυνατή κέρδισε δίκαια τον ΑΓΣ. Στο 10′ λεπτο μια άστοχη απόκρουση του Τσιλιγίαννη έδωσε την ευκαιρία στον Γεραφέντη να ανοίξει το σκορ με κοντινό πλασέ, η ομάδα του ΑΓΣ άλλαζε εύκολα και σωστά την μπάλα στο κέντρο άλλα δεν μπορούσε να τελειώσει τις φάσεις. δύο λεπτά πριν το τέλος του αγώνα ο Κουτσολάμπρος που μόλις είχε μπει αλλαγή έκανε με κεφαλιά το 2-0 που ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα
ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΣΤΑΚΟΥ:ΚΟΥΝΤΟΥΡΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ,
ΓΙΑΝΝΟΥΤΣΟΣ Γ., ΚΟΤΣΙΝΗΣ Σ., ΑΡΓΥΡΗΣ Ν.,ΜΑΝΩΛΙΤΣΗΣ Π., ΜΑΛΙΓΙΑΝΝΗΣ Α.,ΧΑΝΔΡΑΣ Ι.,ΑΘΑΝΑΣΟΥΛΑΣ Ι(37′ ΞΕΝΑΚΗΣ Α.).ΜΠΕΚΑΤΩΡΟΣ Χ.,ΓΕΡΑΦΕΝΤΗΣ Α.,ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ Μ., ΚΟΥΝΤΟΥΡΗΣ Α. (38′ ΚΟΥΤΣΟΛΑΜΠΡΟΣ Δ.).
ΑΓΣ ΑΣΤΑΚΟΥ: ΜΠΟΤΣΙΟΣ Γ.
ΤΣΙΛΙΓΙΑΝΝΗΣ Σ.,ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Α.,ΜΗΤΣΑΝΗΣ Γ.(25’ΚΟΥΓΓΕΛΗΣ Θ),ΣΚΟΥΤΕΡΗΣ Θ., ΜΗΤΣΑΝΗΣ Δ., ΣΚΑΝΤΖΑΣ Κ., ΖΑΡΚΑΔΟΥΛΑΣ Α.(30’ΠΛΙΑΜΕΡΗΣ),ΣΚΟΥΤΕΡΗΣ Ο. ΣΤΑΜΟΥΛΗΣ Δ.,ΣΑΜΑΝΤΑΣ Α.,ΚΥΡΙΑΚΟΣ Α.(35’ΚΟΥΝΑΔΗΣ),