ΓΟΜ – ΑΣΤΑΚΟΣ 2-0

Το παιχνίδι κυμάνθηκε σε μέτρια επίπεδα, όσον αφορά την ποιότητα. Τις προσπάθειες των παιχτών δυσκόλεψαν οι καιρικές συνθήκες, με τη βροχή και τον αέρα να παίζουν το δικό τους αρνητικό ρόλο στον αγώνα. Αυτό πάντως που σίγουρα μετράει για τους γηπεδούχους ήταν ότι διατήρησαν το απόλυτο των νικών και των βαθμών που τους φέρνει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα. Οι γηπεδούχοι δημιούργησαν τις πρώτες τους επικίνδυνες φάσεις στο 15′ και στο 20′ με τους Μιχαλόπουλο και Παπαστέλιο αντίστοιχα, αλλά προηγήθηκαν στο 23′. Ο Κωνσταντάρας σέντραρε από δεξιά και από το ύψος του πέναλτι πετάγεται ο Κώστας Μπαλαούρος και με πλάσε κάνει το 1-0. Τρία λεπτά μετά το γκολ οι γηπεδούχοι είχαν και δοκάρι σε σουτ του Καβαλιέρη. Το ημίχρονο τελείωσε με τις δύο ομάδες να έχουν από μία καλή στιγμή. Στο 39″ το συρτό σουτ του Φούντα Δ πέρασε δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι και δύο λεπτά μετά το φάουλ του Κοντοζήση Μ. περνάει άουτ χωρίς να ανησυχήσει τον Κουτρούλη. Ο αγώνας κρίθηκε οριστικά στο 71′. Ο σκόρερ ανέλαβε χρέη δημιουργού και σε ρόλο εκτελεστή ο αδερφός του με κεφαλιά σημειώνει το
τελικό 2-0.
Με λάθη ο διαιτητής Ζυγούρης και ο βοηθός Μποτίνης, ενώ καλός ήταν ο άλλος επόπτης Γκιάφης.
ΓΟΜ-.Κουτρούλης, ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΡΑΣ, Κυριακόπουλος, Ζώης, Αποστολόπουλος, ΠΑΠΑ-ΣΤΕΛΙΟΣ (75′ Δάλλας Ι), Καβαλιέρης (Κλάδος), ΜΠΑΛΑΟΥΡΑΣ Δ, Μιχαλόπουλος Α, Φούντας Δ (Μιχαλόπουλος Ν 89′), ΜΠΑΛΑΟΥΡΑΣ Κ. ΑΣΤΑΚΟΣ:Κρεμμύδας Κ, Μέντης, Λιβάνης Π (Κουντούρης 82′), ΠΑΠΑΖΗΣΗΣ, Βότσης, Κοντοζήσης Α (80′ Νικήτας), Λιβάνης Γ (Μαλιγιάννης 60′) Κοντοζήσης Μ, ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΠΟΥΛΟΣ, ΤΖΑΚΩΣΤΑΑς, Κρεμμύδας 1
ΠΗΓΗ: ΑΓΡΙΝΙΟ ΣΠΟΡ