ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΑΣΤΑΚΟΣ 0-2

ΚΟΤΡΟΤΣΟΣ Ο ΕΚΤΕΛΕΣΤΗΣ είναι το πρωτοσέλιδο της τοπικής εφημερίδας ΑΓΡΙΝΙΟ ΣΠΟΡ

Tο δρόμο των επιτυχιών βαδίζει ο Αστακός. Ο Ηρακλής ξεκίνησε με δύο εκτός έδρας παιχνίδια και κατάφερε να συγκεντρώσει  τέσσερις βαθμούς. Αν μάλιστα δεν δέχονταν και το γκολ στη Μεσάριστα στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων τότε θα μιλούσαμε για ιδανικό ξεκίνημα. Όπως και να έχει η αρχή είναι άκρως εντυπωσιακή και θυμίζει αυτή προ δύο ετών, όταν ο Ηρακλής για έναν ολόκληρο γύρο αποτέλεσε την ευχάριστη έκπληξη του πρωταθλήματος.  Παπαζήσης και Λιβάνης, δεν αντιμετώπισαν ιδιαίτερες δυσκολίες απέναντι στον Δαρλα περυσινό πρώτο σκόρερ  του πρωταθλήματος και έτσι εξουδετέρωναν σχετικά εύκολα τις επιθετικές πρωτοβουλίες των αντιπάλων τους.  οι παίχτες του Αστακού δείχνοντας την απαιτούμενη αποτελεσματικότητα σε εκτός έδρας παιχνίδι, κατάφεραν να χτυπήσουν στο τέλος του αγώνα και με δύο γκολ του Κοτρώτσου στο τελευταίο τέταρτο να πάρουν μια σπουδαία νίκη.
.ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ Τ: σουτ του Καρρόπουλου λίγο άουτ 18′ σουτ εξ επαφής του Κρεμμύδα Γ, ο Ζίγκος αποκρούει ενστικτωδώς με εντυπωσιακό τρόπο
27′: συνεργασία από κόρνερ,τελικός αποδέκτης ο Καρρόπουλος που σουτάρει λίγο άουτ 42′: σουτ του Κωνσταντίνου δεν ανησυχεί τον Κρεμμύδα
46′: ο Δάρλας Δ στρώνει με το στήθος στον Ασημακόπουλο έξω από την περιοχή αλλά το σουτ περνά δίπλα από τα δοκάρια άουτ Ασημακόπουλος εκτελεί κόρνερ, σύγχυση στη μεγάλη περιοχή, ανάποδο ψαλίδι Κωνσταντίνου και η μπάλα απομακρύνεται την πάνω πλευρά οριζόντιου δοκαριού 63′: επικίνδυνη κεφαλιά του Μπλάνη απέκρουσε ο τερματοφύλακας στη γωνία του  Στο 75′: ο Κοτρώτσος εκμεταλλεύεται σύγχυση στην περιοχή και ανοίγει το σκορ    83‘: ο Κοτρώτσος με σουτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή διαμορφώνει το τελικό 0-2