ΜΕΣΑΡΙΣΤΑ ΑΣΤΑΚΟΣ 1-1

Σασπένς παρουσίασε η συνάντηση των ομάδων στο γήπεδο του Αγίου Ανδρέα στο τέλος της. .Χαρακτηριστικό του παιχνιδιού ήταν ότι το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε από δύο πέναλτι. Οι αντίπαλοι στο α’ μέρος παρουσίασαν ένα ισορροπημένο παιχνίδι, ενώ στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι. Τα χρονικά σημεία που κρίθηκε το παιχνίδι ήταν το 70′ και το 95′. Στην πρώτη περίπτωση σε διώξιμο του Τιντζένη η μπάλα κοντράρει στον Κοτρώτσο, αυτός μπήκε, ανετράπει από τον Μαλεσιάδα Μ. και το πέναλτι που καταλογίστηκε εκτέλεσε ο Μαλιγιάννης με επιτυχία κάνοντας το 0-1. Στην εκπνοή της παράτασης ο Κουρσάρης επιχείρησε σέντρα, ο Λιάσκος έκανε γύρισμα και ο Πρεβέντζας επεχείρησε πλάσε αλλά ο Μαλιγιάννης με τα χέρια απέκρουσε την μπάλα για να έχουμε αποβολή και πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε ο Τσιντζέλης διαμορφώνοντας το τελικό 1-1. Στο 9′ είχαμε την εντυπωσιακή απόκρουση του Κουβέλη, σε σουτ του Κοντοζήση Μ. Στο 20′ έχουμε την κεφαλιά του Βασιλείου που αποκρούεται ενώ στο 30′ μόνος του Πρεβέντζας σουτάρει στέλνοντας την μπάλα λίγο άουτ. Στην αντεπίθεση έχασε ευκαιρία το Τριανταφυλλόπουλος καθώς το σουτ που έκανε έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ ο Κουβέλης. Στην εκπνοή του α’ μέρος ο Κρεμύδας έπεσε στα πόδια του Μέρδη, σώζοντας την εστία του. Στην επανάληψη είχε τον έλεγχο ο Αρης αλλά δεν είχε σπουδαίες ευκαιρίες. Οι παίκτες του.) .Ηρακλή έδειξαν ότι έμειναν από δυνάμεις. Στο 65′ ο Λιβάνης απέκρουσε στην γραμμή σέντρα σουτ του Κουρσάρη, ενώ στο 90′ έχουμε τις διαμαρτυρίες των γηπεδούχων που ζήτησαν πέναλτι και στο 92′ ο Πρεβέντζας με ψηλοκρεμαστό σουτ έστειλε την μπάλα λίγο πάνω από το δοκάρι. πηγη. Αθλητική Ενημέρωση